Ahoj! Vítejte na mém pro-ana blogu. Nikoho nenavádím! Pokud se Vám tady nelíbí, odejděte. Je mi 18 let, měřím 167 cm, vážím 64 kg. Mám cíl cca 47,5 kg. Jo, a jsem Tess :)

Únor 2015

25. 2. 2015

25. února 2015 v 23:08 | Tess |  Deník a jídelníčky
Zdravím Vás :)

Tak dnes už je to s mou sebekontrolou mnohem lepší, už nemám takové stavy, kdy jsem v pokušení sníst nějaké jídlo navíc :) Jen se mi dnes trochu motala hlava, ale už je to docela fajn.

Středa 25. 2. 2015:
Snídaně: nic
Svačina: nic
Oběd: pekingské zelí, 200 g (100 kJ)
Svačina: kysané zelí, 100 g (90 kJ)
Večeře: Pilos bílý jogurt s bifido kulturou, 135 g (370 kJ)
Pití: voda (možná si uvařím ještě ovocný čaj - pochopitelně neslazený)
Celkem: 134 / 200 kcal
Pohyb: 20 dřepů, 20 sklapovaček, 20 cviků na zadek, 20 cviků na lýtka

Jsem dost ve stresu kvůli seminárce, překvapivě nestíhám. A když ji nezvládnu odevzdat včas, tak nejdu k maturitě, takže to není žádná sranda... A krom toho musím přes prázdniny dodělat spoustu dalších věcí do školy... Ach bože, ať už tohle skončí, prosím!

Vaše Tess

Moje pro-ana tipy

25. února 2015 v 0:16 | Tess |  Ana
Zdravím :)

Tak jak jsem před nedávnem slíbila, přidávám nějaké pro-ana tipy. Jsou všechny moje vlastní, nemám je z netu, tudíž je jich zatím docela málo. V budoucnu ale určitě ještě nějaké přidám - i ty, co jsem nasbírala na internetu ;)

1) Jezte skutečně jen tehdy, když máte hlad, a maximálně tolik, kolik opravdu potřebujete - ideálně však jen "do polosyta".

2) Zamilujte si pocit hladu. Pokud se Vám to zdá příliš drastické, zamilujte si alespoň zeleninu a čistou vodu :)

3) Na jídla, na která byste měly chuť (např. buchta na stole v kuchyni, sladkosti, čerstvý chleba, ...), se nedívejte! Schovejte je, nebo se jich ideálně úplně zbavte (pochopitelně ne tím, že je sníte!). Sejde z očí, sejde z mysli - aneb co oči nevidí, na to mozek nemyslí a na to nemáte chuť.

4) Máte-li chuť na čokoládu/buchtu/pizzu/cokoliv, vytvořte si asociaci, že když to žvýkáte, chroupete vlastně jen kostky cukru, které plavaly v oleji, popř. pijete tuk. Pořád to chcete jíst?!

5) Myslete na ten krásný pocit, když jste prázdné, křehké a lehké. Přece byste se nechtěly "zapráskat" tím hnusným jídlem!

6) Jídlo nepotřebujete. Ne, kromě trošky zeleniny, ovoce, popř. mléčných výrobků ho prostě není potřeba :)

7) Nesnězte během dne všechno jídlo, co si naplánujete. Nechejte si vždy nějaký zbytek na další den.

8) Opravdu chcete jedním "přežerem" zahodit veškerou práci, co jste zatím odvedly? Ne! Tentokrát to už prostě chce dotáhnout až do konce!

9) Nemyslete na to, že Vám to jde (podle Vás) pomalu. Je to sice dlouhá cesta, ale přežíráním to rozhodně neurychlíte!

10) Když už se chcete najíst mimo plán, zvolte jen jednu jedinou potravinu. Nenacpávejte se vším, co najdete! Pokud byste to pak šly vyzvracet, oceníte to ;)

11) Každý den si pište na ruku, kolikátý den se Vám už daří držet dietu :)

12) Nenechte se ovládat okolím, které se do Vás snaží nacpat nějaké jídlo. Nebojte se jim říct ne! Používejte výmluvy typu už jsem jedla, nemám hlad, nemám na to chuť, je mi špatně, sním si to později, musím se učit, ... Zkrátka nedejte na okolí, máte vlastní hlavu!!!

13) Jestli Vám to pomáhá, sledujte pořady o vaření. Ale pozor, není to vhodné pro každého.

14) Když máte hlad, jděte se minimálně na hodinku projít ven. Ale bez peněz! Po návratu Vám bude líto přijmout nějaké kalorie, když se Vám jich teď povedlo pár spálit.

15) Nikdy si ani v duchu neříkejte slovo "hlad". To neexistuje. Raději si opakujte "hubenost" a "anorexie"!

Tak co, máte taky nějaké podobné tipy? Pomohl Vám nějaký? Který se Vám líbí nejvíce? :)

Tess

24. 2. 2015

24. února 2015 v 23:10 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahoj, kočky :)

Dnes u nás celý den pršelo. Ale aspoň jsem mohla pracovat na seminárce do školy :)

Večer to byl celkem boj. Neměla jsem hlad, jenom chuť něco sníst. Váhala jsem, jestli si mám dát hrušku, nebo sníst rovnou krajíc chleba s máslem a se sýrem... Ale věděla jsem, že bych si tím nepomohla. No, nakonec se mi to povedlo :)

Úterý 24. 2. 2015:
Jídlo: Pilos Jogurt bílý krémový + špetka skořice, 150 g (400 kJ)
Pití: voda
Celkem: 96 / 100 kcal (uf)
Pohyb: žádný :(

A jak jste se měly Vy? Držím palce, ať se Vám daří :)

Tess

P.S.: Váha mi už (konečně!) ukazuje na začátku opět číslo 5 :)

21. - 23. 2. 2015

23. února 2015 v 23:58 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahoj :)

Úplně Vás teď odbývám, ale jaksi nemám moc na blog čas... Tím však nechci říct, že bych se psaním končila! Blog a Vaše komentáře jsou mi úžasnou podporou, díky moc za ni :)

Víkend se mi vydařil, sama ani nevím jak :D

Sobota 21. 2. 2015:
Jídlo: pekingské zelí, 130 g (65 kJ)
Pití: voda
Celkem: 16 / 450 kcal
Pohyb: 11 km chůze

Neděle 22. 2. 2015:
Jídlo: Milko Řecký jogurt borůvka, 140 g (465 kJ)
Pití: voda
Celkem: 111 / 450 kcal
Pohyb: 9,9 km chůze

V neděli jsem si byla koupit nové boty, takové obyčejné "kecky" na jaro/léto. Dala bych Vám sem odkaz, ale nenašla jsem je (no, je pravda, že jsem to nijak usilovně nehledala :D). A fotit teď nemůžu, protože jsem bez mobilu - nejede mi display...


Pondělí 23. 2. 2015:
Jídlo: nic
Pití: voda (docela hodně teď piju, mám větší žízeň než obvykle, ale aspoň pak nemám hlad)
Celkem: 0 / 0 kcal
Pohyb: 10 min kolo, trocha domácích prací

Dnes v noci se mi zdál sen - jak jsem se přejedla. Dvakrát. Poprvé nějakou klobásou s kečupem a hořčicí a k tomu se podávalo linecké pečivo (WTF??) a podruhé jsem si v obchodě nakoupila hrozně moc jogurtů typu Paula, Monte apod. A když jsem to takto pokazila, tak jsem si řekla, že už to nemá cenu, a chtěla jsem si dát ještě tousty, chleba s máslem a se sýrem, mléko, buchty a čokoládu. Ani nevíte, jak moc se mi ulevilo, když jsem zjistila, že to v obou případech byly jen sny! Byla jsem za to fakt hrozně ráda.

A víte co? I díky těm snům se mi podařilo překonat krizi, která u mě vždy přišla zhruba po 2 týdnech. Nejednou se mi stalo, že jsem se ty 2 týdny držela vzorně, ale pak jsem se na začátku dalšího týdne přejedla. A teď jsem si znovu uvědomila, jak je to hnusné - nejenom jak jste pak těžké, ale hlavně ty špatné myšlenky, co pak máte...


Takže vydržme :)

Tess

18. - 20. 2. 2015

20. února 2015 v 23:57 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahoj, zlatíčka :)

Od středy jsem tu teď nebyla - popravdě, moc se mi nechtělo psát. Doma se něco seběhlo (naštěstí nic s anou) a já jsem byla úplně bez nálady... Ale už je to trochu lepší :) A to i díky Vašim komentářům, moc Vám za ně všechny děkuju, jste zlatíčka :* Jsem moc ráda, že tu jste :) <3

Středa 18. 2. 2015:
Jídlo: nic :)
Pití: voda
Celkem: 0 / 0 kcal
Pohyb: 20 dřepů :D (to je teda "pohyb")

Vím, že jsem říkala, že i když mám mít hladovku, tak asi raději něco malého sním, ale nakonec jsem tu hladovku přece jenom dodržela :) Vstávala jsem pozdě (nešla jsem do školy - opět) a pak už nebylo těžké odpoledne nic nejíst. Navíc by mě mrzelo, když bych si dala něco "proti plánu"... :)

Sestra se rozhodla upéct buchtu. Chtěla jsem jí to vymluvit, ale nechtěla jsem budit moc podezření, tak jsem pak raději mlčela. Ale zařekla jsem se, že se na ni (na tu buchtu, ne na ségru :D) ani nepodívám! Co oči nevidí... Znáte to :) Takhle mě aspoň nebude nic lákat. A ano, funguje to :)


Ve čtvrtek jsem si původně chtěla dát protestní hladovku (kvůli těm sporům z předchozího dne), ale nakonec mě to přešlo, tak jsem si něco malinko dala. Snědla bych toho i víc, ale neměla jsem prostě vůbec hlad...

Čtvrtek 19. 2. 2015:
Jídlo: pekingské zelí, 180 g (90 kJ)
Pití: voda
Celkem: 22 / 300 kcal
Pohyb: 9,4 km chůze

Ségra byla na obědě u babičky a donesla mi od ní domů kuře. Měla jsem ho sníst, prý že bylo moc dobré (ha ha...). No, asi tušíte, jak to dopadlo - úspěšně jsem odmítla :) Yes! :D


Pátek 20. 2. 2015:
Snídaně: nic
Svačina: jablko, 205 g (525 kJ)
Oběd: pekingské zelí, 60 g (30 kJ)
Svačina: nic
Večeře: nic (původně bílý jogurt, ale sešlo z toho, protože už je pozdě)
Pití: voda
Celkem: 133 / 250 kcal
Pohyb: 10 min kolo, 9,9 km chůze

Dnes jsem měla chuť na nějaké ovoce, chyběly mi cukry :D Dala jsem si jablko, ale řeknu Vám - asi jsem s jablky skončila! Deficit ovoce jsem sice dohnala, ale měla jsem potom hlad! A to jsem přitom do té doby ani nevěděla, co to "hlad" je. Ale překonala jsem to, takže s dneškem docela spokojenost :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příští týden mám prázdniny. Vypadá to, že budu mít celkem dobré podmínky - táta bývá dlouho v práci, matka s námi nebydlí a ségra bude už konečně opět v Praze (studuje VŠ). Takže doufám, že nikoho nebude zajímat, co jsem (ne)snědla :) A běda jak nezhubnu!

Jdu Vás teď ještě oběhnout, Vaše blogy mi už moc chyběly :) Mějte se krásně!

Vaše Tess

P.S.: V blízké době přidám na blog nějaké pro-ana tipy, co se mi osvědčily. Některé jsou z mojí hlavy, některé mám z netu. Každopádně fungují, tak se těšte :)

Stop přejídání!

18. února 2015 v 17:44 | Tess
Jenom tak přemýšlím... A říkám si, jak je nepříjemné číst ty smutné články o přejídání. Jaký je to hnus se přejíst. Takže přeju si, abych se už nikdy nikdy nepřejedla a nikdo z Vás už také ne! Je to opravdu špatné a k ničemu to nevede. Jenom tím ničíme jak sami sebe, tak i výsledky našeho snažení. Fakt to nemá smysl.

A ne, nepřejedla jsem se teď :D Jenom si tak přemýšlím ;)

17. 2. 2015

17. února 2015 v 20:38 | Tess |  Deník a jídelníčky
Zdravím Vás :)

Dnes jaksi nemám co napsat, tak Vás nebudu zatěžovat bezduchým a nesmyslným blábolením a napíšu raději rovnou jídelníček :D

Úterý 17. 2. 2015:
Snídaně: nic
Svačina: nic
Oběd: červená paprika, 120 g (150 kJ)
Svačina: nic
Večeře: bílý jogurt posypaný skořicí, 150 g (420 kJ)
Pití: voda
Celkem: 136 / 100 kcal :(
Pohyb: žádný :( (dnes jsem totiž nešla do školy, zůstala jsem doma, ale cvičit se mi nechtělo...)

Včera jsem si řekla, že si dneska dovolím sníst klidně i trochu víc než plánovaných 100 kcal, takže mám nakonec 136 kcal... Ale moc nadšená z toho nejsem, docela mě to i mrzí...

Zítra mám mít hladovku, ale dopředu oznamuji, že ji asi (no, spíš určitě) nedodržím. Poslední dobou mi úplné hladovění nedělá moc dobře, takže si koupím třeba mé oblíbené pekingské zelí :) Navíc nechci riskovat, že by se hladovka "zvrtla" v ZP, takže i proto, že tomu chci předejít, raději něco maličko sním :)

Myslím na Vás, zlatíčka, a doufám, že se Vám daří :*

Tess

14. - 16. 2. 2015

17. února 2015 v 1:41 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahoj :) Jak se Vám daří? Já jsem kvůli škole dost nevyspaná, ale jinak s jídelníčky celkem spokojená :3

Sobota 14. 2. 2015:
Snídaně: nic (nestihla jsem - vstávala jsem do práce na ranní)
Svačina: bohužel opět nic
Oběd: Pilos Cottage light, 200 g (665 kJ)
Svačina: kysané zelí, cca 40 g (35 kJ) + vaječný bílek, 35 g (75 kJ)
Večeře: mrkev, 200 g (360 kJ)
Pití: voda
Celkem: 271 / 450 kcal
Pohyb: práce, 15 min kolo, 5,2 km chůze

Večer jsem měla "chuť" se najíst (přejíst?). Ale vydržela jsem! Přemýšlela jsem totiž, co bych asi snědla, a na nic jsem nedošla - neměla jsem na nic speciálního chuť. Na sladké jsem neměla ani pomyšlení - vím, že by mě to šťastnou opravdu neudělalo. Chvíli jsem si myslela, že se aspoň napiju odtučněného mléka, ale nakonec i z toho nějak sešlo :) Takže dobré! :)


Neděle 15. 2. 2015:
Snídaně: hroznový cukr (35 kJ)
Svačina + oběd: salátová okurka, 180 g (125 kJ)
Svačina + večeře: filet z tresky, 65 g (210 kJ)
Pití: voda, zelený čaj
Celkem: 88 / 350 kcal
Pohyb: žádný

Je toho docela málo :) Té tresky jsem si odebrala jenom malinko, protože jsem nevěděla, kolik to má kJ (na 100 g 320 kJ), tak jsem si prostě raději dala málo. Ale ten hroznový cukr teda být nemusel...


Pondělí 16. 2. 2015:
Snídaně + svačina: salátová okurka, 170 g (120 kJ)
Oběd + svačina: pekingské zelí, 100 g (50 kJ)
Večeře: červená paprika, cca 15 g (20 kJ)
Pití: voda
Celkem: 45 / 200 kcal
Pohyb: 8,8 km chůze

Tak tady je toho taky málo :) Chtěla jsem sníst tu papriku celou (120 g) a povečeřet bílý jogurt, ale šla jsem se projít ven, pak jsem došla domů, pustila jsem se do úklidu, pak jsem se šla umýt no a potom už bylo 9 hodin večer :D No a tak pozdě už přece nebudu jíst, že :D

Přemýšlím ale, že pokud budu mít zítra hlad, umožním si sníst zbytek dnešních (pondělních) kcal, tzn. že si "převedu" 150 kcal k zítřejším 100 kcal, takže bych měla celkem 250 kcal... Ale uvidíme, takto "podvádět" se mi moc nechce... :D


Mějte se krásně a dobrou noc :*

Tess

13. 2. 2015

13. února 2015 v 21:36 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahojky :)

Mám teď hrozné stresy ve škole... Musím během týdne dokončit seminárku, ale jistěže to nestíhám. Taky mi dělá potíže mluvit o nějaké maturitní otázce před tabulí, ale něco mi říká, že v tom asi nebudu sama :D Myslím, že to tak má víc z nás.

Zítra jdu do práce. Vůbec se mi tam nechce! Šéf mi píše směny 2x častěji, než jak jsme se domluvili. A pak se má člověk divit, že nestíhá nic do školy... (Pozitivní věc je ale aspoň ta, že nebudu muset doma obědvat.)


Pátek 13. 2. 2015:
Snídaně + svačina: malý zbytek pekingského zelí - ještě od včerejška :D (cca 50 kJ)
Oběd + svačina + večeře: Pilos tvaroh odtučněný + troška skořice, 250 g (700 kJ)
Pití: voda
Celkem: 179 / 250 kcal
Pohyb: 20 min kolo, 11,9 km chůze (dnes bylo krásné počasí, tak jsem se trochu prošla) :)

S dneškem jsem docela spokojená. Řeknu Vám, že ta chůze je skvělá věc! Není to moc namáhavé, zároveň u toho docela spalujete, a navíc můžete v klidu přemýšlet, o čem chcete... :) Akorát se už moc těším, až bude víc sucho, abych mohla chodit třeba i do lesa nebo do polí a nebrodila se při tom bahnem :)

Jelikož zítra brzo vstávám, tak si už půjdu lehnout. Oběhnu Vás až zítra. Doufám, že se Vám dařilo! <3

Tess

11. - 12. 2. 2015

12. února 2015 v 22:35 | Tess |  Deník a jídelníčky
Ahojte :)

Včera jsem učinila super objev. Zjistila jsem, že pekingské zelí má jen 50 kJ na 100 g, takže v den, kdy mám mít třeba 250 kcal, můžu sníst přes dvě kila zelí :D Zní to úžasně a strašně zároveň... 2 kg! :D


Jídeláky mám teď fajn, i pohyb docela ujde. Posuďte sami ;)

Středa 11. 2. 2015:
Snídaně: nic
Svačina + oběd + večeře: pekingské zelí, 520 g (260 kJ)
Svačina: rajče, 65 g (60 kJ)
Pití: voda
Celkem: 76 / 300 kcal
Pohyb: 9,8 km chůze

Čtvrtek 12. 2. 2015:
Snídaně: bílá paprika, 130 g (85 kJ)
Svačina + oběd: pekingské zelí, 300 g (150 kJ)
Svačina: rajče, cca 70 g (65 kJ)
Večeře: nic
Pití: voda
Celkem: 72 / 200 kcal
Pohyb: 25 min kolo, 50 cviků na zadek (dnes bez chůze - mám na patách puchýře :D)

Snad se Vám všem daří :*

Tess

P. S.: Ségra tu vedle mě žere makový závin. Štve mě, ale ne tím, že má závin, ale tím, jak nechutné je žvýkat takový hnus :D